Otomatik Şanzıman Revizyonu

Otomatik Şanızman Revizyonu

Nissan Özel Servisi

Araçların en önemli organlarından birisi olan şanzımanlar gerek hız gerekse tork miktarını araçlarda sağlamaktadır. Bu amaçla bakımının düzenli olarak yapılması önemli bir konu olmaktadır. Özellikle ilerleyen mekanik ve teknoloji sayesinde ortaya çıkmış olan otomatik vites gibi birimler, daha konforlu ve daha hızlı araçların ortaya çıkmasında öncülük yapmıştır.

Otomatik vites genel olarak sürücülerin herhangi bir eylem yapmasına gerek duydurmadan kendi olanağı ile ayarlanabilmektedir. Yani bir mekanik sistem ile hidrolik sistemin birleşmesinden otomatik vitesler gün yüzüne çıkmıştır. Bu amaçla kendi çalışır vites olarak adlandıracağımız otomatik vitesler için bir gözden geçirme, denetleme ve rutin olarak kontrol edilmesi yani revizyon yapılması gerekmektedir.

Otomatik Şanzıman Revizyonu Nasıl Yapılır?

Genel olarak otomatik şanzıman revizyonları ilk olarak araçtan gelen şikayetlere nazaran yapılmakta ve daha sonra teknikerlerin deneme yaparak ortaya çıkabilecek arızaları gözlemlenmesi ile yapılabilmektedir. Ortaya çıkabileceği muhtemel olan arızalara direk müdahale yapılmakta ve olası sorunlar önceden çözüme kavuşturulmaktadır. Bu sayede otomatik şanzıman revizyonu sıklıkla yapılması önerilen bir konu olmaktadır.

 

TOP